Kurumsal

Ikarius özel anlarınız için size üst düzey bir an yaşatma ve tasarlama vizyonuyla doğdu. Süreç boyunca kusursuz bir müşteri hizmetiyle birleştirilmiş unutulmaz anlar yaşatmak yaptığımız her işin merkezinde yer alır.

Teknemiz Ikarius’un ticarileşme çalışmaları 2020 yılınca başlamış faaliyete geçmesi ise 2023 yılında gerçekleşmiştir. Ikarius Bursa Gemlik limanında faaliyet göstermektedir. Teknemiz bir etkinlikte maximum 12 misafire hizmet vermektedir. Saatlik, günlük, haftalık kiralama seçeneklerimiz mevcuttur.

İşletmemiz ve teknemiz ismini ise Yunan mitolojisindeki Ikarus karakterinden almaktadır. Ikarus babası Daidalus ile labirentte bir süre mahkum olarak kalır. Bir süre sonra aklına bal mumu ve tüylerden kanat yapma fikri gelir. Çünkü labirentten kaçmalarının başka yolu yoktur. Daidalus uçmadan önce oğluna çok alçaktan uçarsa kanatlarının nemlenip sonrasında denize düşeceğini, çok yüksekten uçarsa da güneş ışınlarından etkilenip kanatlarını kaybedeceğini söyler. Fakat Ikarus uçmaktan o kadar keyif alır ki, hazzın etkisiyle farkında olmadan güneşe çok yaklaşır ve kanatları erir. Ikarıus Ege Denizi’nin sularına düşerek hayatını kaybeder. Düştüğü yere yakın adaya ise Ikarıa Adası adı verilir.

Bizde bu hikayeden esinlenerek “ne çok yüksekten ne çok alçaktan hep standartta ama en iyi haliyle’’ diyerek size denizde olmanın verdiği özgür duyguları en iyi şekilde hissettirmeyi garantiliyoruz.

ArabicEnglishTurkish
Konuşma Başlat
Hoşgeldiniz,
Powered by